[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt ] [Pro registrované] ENGLISH


Návrat na hlavní stranu

Slavnostní zahájení adventu v Říčanech

29.11.2009 proběhlo slavnostní zahájení VII.Adventního prozpěvování - středočeského festivalu adventních vánočních tradic.
V městském kulturním středisku se za účasti významných hostů představily čtyři soubory - domácí DFS Mikeš Říčany, DFS Sluníčko z Rokycan, DFS Jitřenka z Českého Krumlova a DS "Ingerašii" z města Calan v Rumunsku.
Jsem ráda, že jsem na festivalu mohla přivítat vzácné hosty- pana Zdeňka Pšenicu - předsedu FoS ČR, pana Ing. Nicolae Deduleu - předsedu Sdružení Rumunů v ČR, paní Valentinu Melčeva - ředitelku pro mezinárodní vztahy Krajského úřadu HUNEDOARA z rumunska a starostku města Říčany paní Adrienu Mrázovou.
VII. Adventní prozpěvování 2009 se koná pod patronací paní Evy Bartoňové, státní tajemnice a 1. náměstkyně ministryně školství, mládeže a tělovýchovy ČR, generálmajora Miroslava Štěpána, generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR, pana Václava Beneše, radního KÚ Středočeského kraje pro oblast kultury, památkové péče a cestovního ruchu a paní Adrieny Mrázové, starostky města Říčany.
Mediálními partnery festivalu jsou Český rozhlas, Místní infostránky, Radio Proglas, TV NOE, Dětská tisková agentura, Informační server www.borovice.cz, magazín FOLKLOR, Říčanský kurýr a další. Festival podporují OSA, ACR Alfa a mnoho místních organizací a občanských sdružení.
Prvním festivalové vystoupení, které jsme nazvali ,,Proč bychom veselí nebyli" pokračovalo od 18.30 před zcela zaplněným říčanským náměstím, kde děti netrpělivě čekaly na rozsvícení vánočního stromu.
V programu zazněly ukázky z různých folklórních oblastí republiky, příjemným osvěžením bylo i vystoupení rumunského souboru.
Všem organizátorům festivalu udělalo radost, že tradice zahajování adventu v našem městě nabývá na intenzitě a lidé ve městě postupně přijali oslavy adventu jako možnost setkávat se a trávit svůj volný čas společně s dětmi a svými spoluobčany.
Co je v programu VII.AP v dalších dnech? V pátek 4.12. to bude představení V mĚks pro MŠ a ZŠ ,,Veselé vyprávění Klauníka Notíka" a 10.12 se představí Drobotina z DS Mikeš Říčany a MUSICA RUSTICA v kapli v Olivově. Závěr festivalu bude ryze vánoční. Je připraven koncert barokní hudby, kde vystoupí Komorní orchestr ZUŠ Říčany, Římanský komorní orchestr a komorní orchestr ARCHI ze ZUŠ Františka Kmocha v Kolíně. Koncert proběhne 14.12. v galerii Kotelna.
Přijeďte se podívat!!

Iveta Sinkulová
ředitelka festivalu
sinkule@ri.gin.cz

Zveřejněno 02.12.2009 v 23:04 hodin


Copyright 1998-2024 © nuts.cz