[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt ] [Pro registrované] ENGLISH


Návrat na hlavní stranu

Zahájení festivalu Adventní prozpěvování

V. Adventní prozpěvování - zpráva o zahájení festivalu a pozvánka na další vystoupení
Dne 2.12.2007 proběhlo v Říčanech slavnostní zahájení festivalu adventních a vánočních tradic Adventní prozpěvování.
Tato akce má v Říčanech již tradici, v letošním roce se uskutečnil už pátý ročník. V roce 2007 bylo Adventní prozpěvování přijato mezi členské festivaly FoS ČR.
Cyklus předvánočních festivalových koncertů zahájil místostarosta Města Říčany pan Zdeněk Moudrý společně s předsedou Folklórního sdružení ČR panem Zdeňkem Pšenicou. Dalším milým hostem byla slečna Taťána Smělíková z nadace NROS, která organizuje celonárodní veřejnou sbírku "Pomozte dětem!".
Mikeš, dětský hudební soubor
Adventní svíčka - Z. Pšenica, Z. Moudrý, T. Smělíková
Hostem večera byl dětský soubor Marjánek z Mariánských Lázní.
Mikeš, dětský hudební soubor
Marjánek
Ve zcela zaplněném sále vystoupil po úvodním přivítání hostů vedle Marjánku také domácí dětský soubor Mikeš, který každoročně Adventní prozpěvování organizuje a zahajuje.
Mikeš, dětský hudební soubor
zpěvačky
Po skončení programu v Městském kulturním středisku se prozpěvování přesunulo na říčanské náměstí, kde pokračovalo vystoupení souborů a rozsvícením vánočního stromu.
Festival pokračuje dalším koncertem v neděli 9.12., který je věnován společnému muzicírování dětí a rodičů.
V kapli dětské léčebny v Olivově vystoupí pražský soubor zobcových fléten Aulos a Komorní orchestr dětí a rodičů ZUŠ Říčany. Na programu je barokní vánoční hudba a koledy.
Sólisté večera jsou Josef Brázda na francouzský lovecký roh a Luboš Malý na barokní kytatu.
Ve čtvrtek 13.12. vystoupí společně s dětmi ze souboru Mikeš Lída Helligerová ve vánočně laděném pásmu "Půjdem spolu do Betléma". Toto vystoupení je určeno žákům základních škol v Říčanech.
Na závěrečném koncertě se vedle Orchestru ZUŠ a vánočního vytrubování, představí Drobotina z Mikeše s malým zimním obrázkem v choreografii Jiřiny Matějkové, DS Vonička z Čestlic a soubor tanečníků a zpěváků z Indonésie.
Festival Adventní prozpěvování se uskutečňuje za finanční podpory Středočeského kraje a Města Říčany. Výtěžek festivalu bude odeslán na konto celonárodní veřejné sbírky "Pomozte dětem!".
Adventní atmosféru ve městě doplňuje výstava v říčanském muzeu nazvaná "Adventní prozpěvování v Ladově kraji."

Iveta Sinkulová

Diskusní fórum čtenářů
(prozatím žádný názor)

Zveřejněno 06.12.2007 v 23:02 hodin


Copyright 1998-2024 © nuts.cz