[Hlavní strana] [Kalendář akcí] [Kontakt ] [Pro registrované] ENGLISH


Návrat na hlavní stranu

Středočeská náves na VI. Adventním prozpěvování

První koncert VI. Adventního prozpěvování - středočeského festivalu adventních a vánočních tradic se setkal u říčanské veřejnosti s mimořádným úspěchem.
Vystoupily zde tři soubory - domácí DS MIKEŠ který každoročně dobu adventní ve městě zahajuje a dva zahraniční soubory DS BUNJEVAČKO KOLO z chorvatského kulturního centra v srbském městě Subotice a rumunský profesionální soubor TARA VRANCEI z krajského města Focšaní.

Na pomyslné středočeské návsi, jejíž kulisy vytvořil výtvarník Zdeněk Vávra podle obrázků pana Josefa Lady vystoupily soubory před zcela zaplněným sálem v MěKS v Říčanech.

I když vystoupení jednotlivých souborů byla naprosto odlišná, všechny ansámbly sklidily zasloužený potlesk.

Program dále pokračoval na zcela zaplněném říčanském náměstí, kde soubory předvedly druhou část programu. Během vystoupení se rozsvítil krásně ozdobený vánoční strom.
Mikeš, dětský hudební soubor
I když tato roční doba k nám není někdy příliš přívětivá, v letošním ročníku nám vyšlo vstříc i počasí a tak mohl rumunský soubor TARA VRANCEI roztančit celé náměstí.
Mikeš, dětský hudební soubor
Rumunský orchestr Tara Vrancei
Záštitu nad AP převzala starostka Města Říčany paní Adriena Mrázová a ústřední školní inspektorka paní Olga Hofmannová. Vzhledem k pracovnímu zaneprázdnění zastoupil paní inspektorku v Říčanech pan Jaroslav Müllner, náměstek ÚŠI, za což mu velmi děkujeme.

O dalších koncertech a akcích Adventního prozpěvování přineseme v dalším vydání časopisu Folklór.

Iveta Sinkulová
iveta.sinkulova@zus.ricany.cz

Mikeš, dětský hudební soubor
foto Rudolf Flachs: Bunjevačko kolo
Zveřejněno 07.12.2008 v 19:25 hodin


Copyright 1998-2024 © nuts.cz